Informacje dla uczestnika badania klinicznego

Bardzo dużo przydatnych informacji na temat badań klinicznych i udziału w badaniach klinicznych znajdziecie Państwo na stronie Agencji Badań Medycznych.

Pacjent w badaniach klinicznych - folder informacyjny

W ramach działalności serwisu ABM - Pacjent w Badaniach Klinicznych, został stworzony folder informacyjny dla pacjentów o badaniach klinicznych. Szereg pytań i wątpliwości społecznych: czym są badania kliniczne, dlaczego są potrzebne oraz czy są bezpieczne, był bodźcem do zebrania najważniejszych danych o badaniach klinicznych z perspektywy pacjenta i przedstawienia ich w postaci przejrzystej broszury.

Z folderu informacyjnego serwisu Pacjent w Badaniach Klinicznych można dowiedzieć się m.in. czym są badania kliniczne i w jakim celu się je wykonuje, jak wygląda ścieżka substancji badanej przed oficjalnym zarejestrowaniem na rynku jako lek, jakie są prawa i obowiązki uczestnika badań klinicznych oraz kto czuwa nad bezpieczeństwem innowacyjnych terapii. Informacje zostały przedstawione w sposób przyjazny i jasny dla pacjenta, zaś sam folder można pobrać w formie elektronicznej i mieć zawsze pod ręką. Serdecznie zachęcamy do lektury!