Wsparcie pacjentów i ich rodzin

Wspólne są emocje i wspólne wyzwanie - walka o jedno życie reorganizuje życie innych. Członkom rodziny osoby chorującej na raka też potrzebne jest wsparcie i bardzo konkretna pomoc.

Każdego roku w Polsce u 1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór. Jak mówi specjalistka z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, dziś udaje się wyleczyć zdecydowaną większość z nich. Ważna jest szybka diagnoza. - Problemem jest sytuacja, w której wykrywamy u pacjenta nowotwór w stadium czwartym, czyli tym najbardziej zaawansowanym – mówi dr Barbara Sopyło z Instytutu Matki i Dziecka.

 Zachęcamy do obejrzenia materiału magazynu "Polska i Świat" TVN 24: TUTAJ 

Warto wspomnieć, że oprócz koszów emocjonalnych jakie ponoszą pacjenci i ich rodziny wokół leczenia onkologicznego funkcjonuje wiele innych kosztów materialnych pośrednich.

Dojazdy na leczenie, leki współtowarzyszące zażywane w domu, koszty dodatkowej rehabilitacji, która jest niezmiernie ważna w przypadków nowotworów narządu ruchu. W miarę naszych możliwości staramy się wówczas pomagać pacjentom i ich rodzinom jako Stowarzyszenie.  Udział w badaniach klinicznych oprócz szansy na nową terapię bardzo często przynosi możliwość dofinansowania kosztów dojazdów, a czasami refundacji całego kosztu jeśli pobyt w szpitalu lub wizyta dotyczyła procedur i udziału w badaniu. Tak też jest w przypadku naszego badania REGBONE.

 

 Źródło:

https://tvn24.pl/polska/rodziny-przewlekle-chorych-dzieci-wymagaja-pomocy-psychologicznej-6134829?fbclid=IwAR2Dn7z8KhCUfiT5AK9h9WfKcrcMni9qrT5TlNgKLHN3ZDkpzxxvEwW6_X8


TVNpng